[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Ústecký kraj


Den Českého Švýcarska

DEN ČESKÉHO ŠVÝCARSKA, 3. září 2005 - Krásná Lípa
Tisková zpráva
Akce Den Českého Švýcarska se koná sobotu 3. září 2005 v Krásné Lípě u příležitosti vyvrcholení oslav 135 let povýšení Krásné Lípy na město. Program, koncipovaný v rámci projektu "SETKÁVÁNÍ - SVĚT PŘÍRODY A LIDÍ"" představuje nejen region Českého Švýcarska, ale úpamatuje i na jeho podporu. V průběhu charitativního koncertu "Lipová srdce dětem" bude předán finanční dar Domovu pro handicapované matky s dětmi v Jiřetíně pod Jedlovou, který bude určen na provoz tohoto sociálního zařízení.
Pestrý program zahájí v 9 hodin na Klinickém náměstí přehlídka historických motocyklů Čechie Böhmerland, vyráběných v Krásné Lípě. V 11,30 se uskuteční křest obrazového kalendáře Českého Švýcarska v Galerii Českého Švýcarska. Na pódiu na náměstí vystoupí ve 12 hodin pro děti Miloš Nesvadba, zatímco v Parku u lva se od 12 do 16 hodin uskuteční ukázky dotykové terapie. Od 12 do 18 hodin se koná v místním kině odpolední minifestival filmů s ekologickou tématikou, zatímco ve stejné době jsou plánovány turistické výlety do krajiny Českého Švýcarska.
Od 14 hodin se na zastřešeném pódiu na náměstí uskuteční vystoupení dětských folklorních souborů, ve kterém se představí Křiničánek z Krásné Lípy, Perníček z Pardubic a Děcka z Kunovic s Cimbálovou muzikou ZUŠ Uherský Ostroh. Sportovní odpoledne pro děti se koná ve stejné době ve sportovním areálu.
V 19,30 hodion začíná charitativní koncert "Lipová srdce dětem", ve kterém vystoupí Šárka Vaňková, Julián Záhorovský, Petr Hapka a skupina Buty.
Během celého dne budou probíhat Krásnolipské slavnosti s dětskými atrakcemi včetně skákacího hradu, budou otevřeny prodejní stánky se širokým výběrem tradičních řemesel a bohatým občerstvením.
Organizátory Dne Českého Švýcarska jsou Město Krásná Lípa, České Švýcarsko, o.p.s., Správa NP České Švýcarsko, Most naděje - nadační fond a Active Relations s.r.o. Záštitu nad akcí převzali Cyril Svoboda, ministr zahraničí, Libor Ambrozek, ministr životního prostředí, senátor Josef Zoser a poslanec Josef Poláček. Mediálními partnery akce jsou Český rozhlas Sever a Deníky Bohemia.
Generálním partnerem je Czech Coal, a.s.

Podle podkladů pořadatele zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt:
Naďa Semelková, tel. 412 384 096, 777 184 083, mail: rosa@krasnalipa.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Lužičan, folklorní soubor
Zveřejněno 23.08.2005 v 12:41 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm